FKO - Moutnice 0:1 (0:1)

V neděli sehrálo A mužstvo druhy domácí zápas se soupeřen z Moutnic, který sestoupil z 1.B třídy. Nastoupili jsme v sestavě: Kopečný – Kazda, Mach, Hrdlička, Slaný – Hrdina, Ryšavý, Solomon, Fiala – Šalplachta, Duša. Na lavičku usedl Bartoněk, Stehlík a Kocián.

Zápas jsme zahájili trochu nekoncentrovaně. Již ve 3 minutě jsme lacino ztratili na polovině hřiště míč a soupeř rychlým brejkem pronikl do rozhozené obrany a lehce skóroval podél bezmocného brankáře. Byl to jediný světlý okamžik soupeře v celém zápase, který ovšem stačil k zisku tří bodů. Ihned po obdržené brance jsme soupeře zatlačili na jejich polovinu a souvislým tlakem si vytvářeli množství brankových příležitostí, které jsme ovšem nedokázali proměnit ani ve více než 100% pozicích. Za zmínku stojí především neproměněná penalta po faulu na Dušu, který udělal v pokutovém území kličku i brankáři a ten jej následně fauloval, za což obdržel žlutou kartu. O tomto zákroku se po zápase hodně diskutovalo a názory současných i bývalých rozhodčích se lišily, nicméně nakonec převládl většinový názor, že brankář hostí měl být vyloučen. Nestalo se tak a Bohdan Ryšavý pokutový kop neproměnil, když netrefil bránu. Mezi další tutovky můžeme počítat střelu Aleše Duši z malého vápna pouze do břevna či přízemní křižnou střelu Jiřího Šalplachty, kterou brankář s námahou vytěsnil na roh. Přesto, že se soupeř soustředil výhradně na obranu, dělal fatální chyby a nabízel našim hráčům další dobré pozice, které jsme nevyužili. Pokud by poločas skončil 4:1 nemohli by se vůbec divit. Místo toho jsme odcházeli do kabin za poločasového stavu 0:1. Druhý poločas jsme opět zahájili nátlakově, nicméně je nutno říci, že tlak již nebyl tak soustředěný, neboť svou daň si začalo vybírat velmi teplé počasí, které bralo oběma soupeřům síly. V 55 minutě došlo ke zranění Jiřího Šalplachty, který musel odstoupit s nakopnutým kotníkem a na hřišti ho nahradil Stehlík, který se postavil na post levého obránce, Slaný se posunul na předstopera a Hrdlička na vysněný post útočníka. Na tomto postu se několikrát dostal do dobré pozice, ale buď nedokázal již sedícího brankáře přestřelit nebo se mu v jasné pozici na velkém vápně zamotal míč mezi nohama. Zhruba v 65 minutě vystřídal Bartoněk na pravé záloze Jakuba Hrdinu, pro kterého to byla premiéra v ořechovském dresu a v 75 minutě nahradil kulhajícího Bohdana Ryšavého další nováček v našem týmu, prvoligový rozhodčí Radek Kocián. Veškeré změny přispěly ke zvýšení kvality již v té době unaveného projevu mužstva, nikoliv ke vstřelení branky. Ze šancí ve druhém poločase stojí za zmínku výše uvedené šance Zdeňka Hrdličky, dále křižná hlavička Jiřího Stehlíka, kterou brankář kryl, jasná hlava Jiřího Solomona po centru ze strany, při které ho ovšem rozhodil Aleš Duša, který s ním šel zbytečně do výskoku. Není možné naše hráče kritizovat za špatný herní projev či slabé nasazení, nicméně nás tentokrát zradila koncovka. Jediné co je možno kritizovat, je řešení standardních situací, kterých jsme měli v průběhu zelého zápasu nepočítaně, nicméně jsme z nich vůbec branku soupeře neohrozili. Rohy byly většinou přetažené a přímé kopy, které povětšinou zahrával Bohdan Ryšavý létaly, vysoko nad branku hostí. I soupeř po skončení utkání uznal, že tentokrát zvítězilo šťastnější a nikoliv lepší mužstvo.