FKO - Prštice 4:1

Sestava: Šimoník – Machát, Hlobil, Pavlík, Slaný – Polášek,Pařil(Chalupa),Hrdlička,Bartoněk – Ryšavý,Remuta(Ondra)

Branky: Hrdlička 2, Ryšavý, Hlobil(opět penalta)

Už před zápasem panovala vypjatá atmosféra. V kabinách jsme si řekli hurá na kozly!!! Povedlo se nám konečně v úvodních minutách nedostat branku a nepustit soupeře do větších šancí. Od začátku jsme si vytvářeli nad „kozly“ převahu a hrálo se většinou na jejich půlce. Soupeř se snažil hrozit jen Dlouhými nakopávanými balony na své rychlé útočníky, ale tyto pasy s přehledem posbírala naše obrana. Zvrat přišel ve zhruba 20 minutě kdy se do šance dostal Zdeněk Hrdlička. Vystřelil a trefil Toma Remutu do citlivých partíí míč se k němu ovšem vrátil zpět a druhy pokus skončil v síti.1:0. Ke konci 30 minuty byl faulován opět Zdeněk a z přímého kopu nádherně vymetl pavouka Bohdan Ryšavý.2:0.tento stav vydržel do půlky.

V druhé půlce jsme začali jako v minulých utkáních na začátku. Asi po 5 minutách se do brejku 2 na 3 řítili Zdeněk s Tomášem, ale při nahrávce zasáhl soupeřův obránce míč úmyslně rukou, rozhodčí nepochopitelně nechal výhodu i když měli míč na kopačkách hosté, ti rychlím nákopem dopředu překvapili naši obranu a na samotného Kódla se řítil útočník sám jeho pokus skončil na tyči ale druhý dobíhající útočník míč do sítě dorazil. 2:1. Poté se hra velice začala kouskovat a být velice nervozní. Objevovaly se i zákroky na žlutou kartu, které však rozhodčí pískal jen sporadicky a bez karet. Již tak vyostřený derby zápas byl ostřejší a ostřejší. Ořechov si získával převahu a po krásném úniku Honzy Poláška po křídle a centru, který skočil na hlavě Zdenka, jsme zvýšili na 3:1. Hosté byli ještě tvrdší a zápas se neobešel ani bez menších potyček a hanlivých výrazů. Po průniku Marka Bartoňka do vápna, kdy ho soupeř bezmilosti skosil se penalta nepískala. Po pár minutách po faulu na Zdenka ji rozhodčí konečně odpískal. Pan Hlobil ačkoli avizoval, že se na penaltu necítí, najednou pobral tu hrstku kuráže, která v něm zbyla a penaltu proměnil.4:1. Tento stav vydržel až do konce utkání. Za zmínku ještě stojí zbytečné vyloučení kapitána Bohdana, který již nevydržel neustálé okopávání od soupeře a pokusil se ho nakopnout. Konečně naši zahráli to na co mají a přehráli soupeře. Doufejme, že vůle po vítezství vydrží i do dalších zápasů.